Ceny biletów autobusowych

Ceny biletów autobusowych są stosunkowo niskie. Ale wszystko też zależy od długości trasy jaką chcemy pokonać .

Żeby dowiedzieć się ile dokładnie mamy zapłacić za przejazd np. PKS KrakówPKS Wrocław warto sprawdzić to wcześniej w internetowych rozkładach jazdy autobusów PKS. Jeżeli nie można tam znaleźć dokładnej informacji dotyczącej miejsca do którego chcemy dojechać można zadzwonić do informacji PKS. Natomiast gdziekolwiek jesteśmy ceny biletów mogą być różne. Może się wydawać że PKS Warszawa będzie miał najwyższe stawki, ale wcale nie jest to do końca pewne.

Cena biletu zależy też oczywiście od rodzaju autobusu jakim podróżujemy. Najtańsze są autobusy miejskie. Tu ceny biletów uzależnione są przede wszystkim od wieku. Jeśli chodzi o autobusy PKS stawka liczona jest za kilometr. Tu też oczywiście przysługują ulgi. Natomiast z drugiej strony trzeba zapłacić za bagaż jeżeli jest wyjątkowo duży. Natomiast wszystkie ceny biletów można zwykle sprawdzić w tabeli, gdzie rozpisane są ceny biletów normalnych, ulgowych lub z dodatkowym bagażem.

Potencjalną konkurencją dla PKS są oczywiście linie PKP i lokalne prywatne lokalne firmy przewozowe. Natomiast biorąc pod uwagę pewien specyficzny klimat przemieszczania się PKSem nie warto się zastanawiać. Podróż to przygoda, a PKSem na pewno! I to właśnie chodzi! Tani, łatwy i przyjemny sposób podróżowania. Jest też ciekawie i bezpiecznie. Jeżeli ktoś stara się oszczędzać pieniądze PKS będzie na pewno dobrym wyborem.